6 مورد از بهترین مدرک های فنی برای مهاجرت به کانادا

سالیانه حداقل 400 هزار مهاجر وارد کانادا می‌شوند که بخش زیادی از آن‌، به افراد متقاضی کار در این کشور تعلق می‌گیرد. برای مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ای، مسیر ساده‌ای پیش روی خود ندارید، اما غیرقابل دسترس نیز نیست. کانادا کشوری پیشرفته در صنایع مختلف محسوب می‌شود که در سال‌های گذشته با […]

سالیانه حداقل 400 هزار مهاجر وارد کانادا می‌شوند که بخش زیادی از آن‌، به افراد متقاضی کار در این کشور تعلق می‌گیرد. برای مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ای، مسیر ساده‌ای پیش روی خود ندارید، اما غیرقابل دسترس نیز نیست. کانادا کشوری پیشرفته در صنایع مختلف محسوب می‌شود که در سال‌های گذشته با کمبود جدی نیروی کار مواجه شده است.

حتما می‌پرسید بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به کانادا با در نظر گرفتن وضعیت رشد صنایع در کانادا چیست؟ بهترین مدرک‌های فنی‌وحرفه‌ای شامل کشاورزی، خدماتی، ساختمان‌سازی، دکوراسیون، نفت و گاز، اپراتور صنعتی و طراحی وب می‌شود. اگر یکی از مدرک‌های فنی نام‌برده‌شده را داشته و قصد دارید برای تجربه کار در فضای بین‌المللی و پیشرفته کانادا کسب کنید، این مطلب، اطلاعات مفید و کاربردی را در مورد شرایط کار در کانادا با انواع مدرک فنی در اختیار شما قرار خواهد داد.

1- مدرک خدماتی؛ اشتغال در کم‌رقابت‌ترین بازار کار کانادا

فقدان نیروی کار ماهر در زمینه‌های قصابی، هتلداری، آشپزی و گردشگری در بازار کار کانادا حس می‌شود؛ بنابراین اگر در یکی از این زمینه‌ها فعالیت دارید، کانادا را به‌عنوان میزبان کاری خود انتخاب کنید. مهاجرت به کانادا برای مشاغل خدماتی با نمره آیلتس ۵ و مدرک فنی‌وحرفه‌ای مرتبط امکان‌پذیر است. اگر به دنبال موقعیت‌های شغلی کم‌رقابت‌تر هستید که امکان جذب شما را از طریق اکسپرس اینتری افزایش دهد، برای شهرهای کوچک‌تر و کم‌جمعیت‌تر کانادا اقدام کنید.

2- مدرک فنی نفت و گاز؛ زمینه‌ساز اشتغال به کار در صنعت ملی کانادا

اگر مدرک فنی نفت و گاز دارید و به دنبال مهاجرت به کانادا هستید، که مشاغل مربوط به این حوزه، در لیست مشاغل ملی جای دارد. مشاغل ملی کانادا تحت عنوان national occupational classification، جزو مشاغل مهم و نیازمند نیروی کار ماهر است.

کانادا یکی از غنی‌ترین کشورهای نفت و گاز محسوب می‌شود، اما در استخراج نفت و گاز، در این بخش، دچار کمبود نیرو کار شده است. مهاجرت به کانادا از طریق کار در زمینه‌ نفت و گاز، با یکی از برنامه‌های اکسپرس اینتری امکان‌پذیر است. برای استفاده از این برنامه، می‌توانید با ارائه مدرک فنی مهندسی نفت و گاز و سابقه کار تخصصی، به‌عنوان نیروی کار وارد کانادا شوید.

3- مدرک فنی کشاورزی؛ میانبری برای کارآفرینی در کانادا

در برنامه اکسپرس اینتری می‌توانید برای جاب آفرهای مربوط به مشاغل کشاورزی اقدام کنید. کشاورزی یکی از مشاغلی است که زمینه‌ساز ویزای کارآفرینی کانادا در این کشور به شمار می‌رود. چگونه احتمال دریافت ویزای کاری کانادا در زمینه کشاورزی برای شما افزایش می‌یابد؟ سن زیر 32 سال، حداقل نمره 7 آیلتس، مدرک فنی‌وحرفه‌ای کشاورزی و سابقه کار تخصصی، همگی شانس تایید درخواست کار کشاورزی در کانادا را افزایش می‌دهند.

برای اشتغال در کار کشاورزی کانادا، باید یکی از ازمون‌‌های زبان تایید شده از سمت این کشور را شرکت کرده و نمره سطح 4 آزمون زبان CLB را کسب کنید. آزمون زبان CLB یکی از ازمون‌های مورد تایید دولت کانادا برای جذب نیروی کار مهاجر به شمار می‌رود. همچنین آشنایی به زبان فرانسوی نیز موقعیت‌های شغلی بیشتری در شهرهای فرانسوی زبان کانادا مثل کبک برای شما ایجاد می‌کند.

4- مدرک فنی کامپیوتر؛ پرمتقاضی‌ترین شغل برای مهاجرت به کانادا

بخش it و فناوری‌های مرتبط به آن در کانادا همواره در حال پیشرفت دیده می‌شود؛ در راستای رشد it در کانادا، نیاز به نیروی کار نیز در حال افزایش چشمگیری است. به همین دلیل در صدر عناویت شغلی مهاجرتی به کانادا در سال 2023، مشاغل it به چشم می‌خورد. میانگین درآمد سالانه مشاغل در حوزه‌های کامپیوتر و فناوری اطلاعات یا همان it در تمام کشورهای جهان، رقم بالایی را به خود اختصاص می‌دهند که کانادا نیز از این قاعدع مستنثنی نیست. حقوق متخصصین it در سال 2022 در کانادا 156000 تا 77000 دلار تخمین زده شده است.

یکی از زیرمجموعه‌های مهم در مدرک فنی مهاجرت به کانادا، طراحی وب محسوب می‌شود. با دیجیتالی شدن بیشتر فروشگاه‌های دنیا، طراحی وب یکی از مشاغلی به شمار می‌رود که توجه به آن افزایش یافته است. می‌توان طراحی وب و مشاغل it را در صدر شغل‌های پردرآمد دنیا و به‌ویژه کانادا قرار داد. میانگین درآمد یک طراح وب در کانادا سال 2022، 62000 دلار است. اگر شما خود را فردی ماهر در رشته it و کامپیوتر می‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم تا از طریق اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنید. در استفاده از برنامه اکسپرس اینتری، رزومه خود را به مسئولان مربوطه در کانادا ارسال می‌کنید تا بررسی شده و موقعیت‌های شغلی موجود به شما معرفی می‌شود.

5- مدرک فنی اپراتورهای صنعتی؛ تضمین دریافت جاب آفر کانادا

ماشینی شدن اکثر صنایع در کشورهای جهان، نیاز به نیروی کار را کاهش داده، اما همچنین فرصت‌های زیادی را برای اشتغال اپراتور ابزار صنعتی فراهم آورده است. صرف نظر از معایب جایگزین کردن افراد با ماشین‌آلات در صنایع، افزایش نیاز به اپراتور های صنعتی که با نحوه استفاده از دستگاه و تعمیر آن آشنایی داشته باشند، به طرز چشمگیری افزایش یافته است. از آنجایی که کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای صنعتی به شمار می‌رود، بدیهی است که مشتاق جذب اپراتورهای صنعتی باشد.

برای اشتغال در کانادا با مدرک فنی اپراتور صنعتی، از طریق اکسپرس اینتری اقدام کنید؛ نیازمندی‌های اولیه درخواست کار در کانادا، داشتن حداقل نمره 6 آیلتس، سابقه کاری تخصصی، سن زیر ۴۵ سال و داشتن مدرک فی مرتبط است.

6- مدرک فنی ساختمان‌سازی؛ راه‌‌حل استفاده از خلا بازار کاری کانادا

زمانی که یک کشور مثل کانادا در حال رشد جمعیت باشد، تهیه مسکن و زیرساخت‌های عمرانی، اولین اقدام دولت در پاسخ به افزایش جمعیت است. افزایش پروژه‌های عمرانی از جمله ساختمان‌های مسکونی، ساختمان‌های تجاری، زیرساخت‌های فاضلاب و ساختمان‌های پژوهشی، از نشانه‌های رشد جمعیت و صنعتی‌شدن یک کشور مثل کانادا به شمار می‌رود. در راستای افزایش احساس نیاز به ساختمان‌سازی و آبادانی بیشتر، مشکل کمبود نیروی کار عمرانی نیز به چشم می‌خورد؛ بنابراین اگر مدرک فنی ساختمان‌سازی دارید، کانادا یکی از گزینه‌های در دسترس برای مهاجرت کاری به شمار می‌رود.

دکوراسیون داخلی و معماری نیز از دیگر رشته‌های مرتبط با ساختمان‌سازی شناخته می‌شوند؛ بعد از اتمام پروژه‌های عمرانی، نوبت به دکوراسیون و معماری می‌رسد. در نتیجه اگر سابقه کار تخصصی در زمینه دکوراسیون و معماری دارید، نمره حداقل 7 در آزمون آیلتس کسب کرده‌اید و دوره‌های معتبر دکوراسیون را گذرانده‌اید، بازار کار کانادا فرصت خوبی برای درخشش در فضای کار بین‌المللی محسوب می‌شود.

خدمات مهاجرتی ویزا موندیال؛ سریع‌ترین راه ورود به کانادا با مدرک فنی‌

کار در کانادا با مدرک فنی حرفه ای مسیر ساده‌ای ندارد، اما باتوجه‌به نیاز بالای این کشور برای جذب نیروی کار، امکان‌پذیر است. با در نظر گرفتن گستردگی صنایع مختلف در کانادا، درخواست کار از طریق اکسپرس اینتری یک گزینه ایده‌آل محسوب می‌شود. صنایع کشاورزی، صنعتی، خدماتی، ساختمان‌سازی و نفت از جمله موقعیت‌های شغلی با نیاز بالا به نیروی کار شناخته می‌شوند. ر نتیجه خلاهای کمبود نیروی کار کانادا، پتانسیل بالایی برای پیشرفت در صنایع مختلف این کشور وجود آمده است.

شرایط کلی برای دریافت جاب آفر و اخذ اقامت کانادا با مدرک فنی حرفه ای شامل محدودیت سنی 45 سال، سابقه کاری مرتبط، داشتن مدرک فنی و نمره آیلتس 7 می‌شود. البته برای موقعیت‌های شغلی مختلف، مواردی مثل نمره آیلتس کمی متغیر است. برای آگاهی از شرایط ویژه کار با یک مدرک فنی خاص مثل کار ساختما‌ن‌سازی، حتما از افراد زبده و آگاه در این زمینه مشورت بگیریم. استفاده از خدمات شرکت مهاجرتی ویزا موندیال؛ یک راهکار سریع برای ورود به کانادا با مدرک فنی‌و‌حرفه‌ای محسوب می‌شود. ابهامات موجود در مسیر مهاجرت را با مشاوران ویزا موندیال مطرح کنید تا با کمک این متخصصین، تردیدی برای تصمیم مهاجرت شما باقی نماند.

 

توجه نمایید این مقاله به صورت اسپانسری (تبلیغاتی) منتشر شده و تراول تورز مسئولیتی درقبال محتوای آن ندارد.​

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *